İade, Değişim ve İptal İşlemleri


İade ve değişim kuralları nelerdir?

İade ve değişim işlemlerinde firmamız tüketiciyi koruma kanununa uygun hareket eder. Ürün kullanılmamış, orijinal ambalajı zarar görmemiş ve eksiksiz olmak koşuluyla orijinal faturası ile birlikte 30 gün içinde ücretsiz olarak iade edilebilir veya değişimi yapılabilir.

İade süreci

İade edilmek istenen ürünün bilgilerini (Ürün adı-kodu) ve iade nedeni faturanın en alt kısmına not edilmelidir. İade edilmek istenen ürün uzman ekibimiz tarafından incelenir ve ürünün iade kurallarına uygun olup olmadığı araştırılır. İade onaylandığında ürün bedeli 10 iş günü içerisinde hesaba iade edilir. Yapılan iadenin hesaba yansıması bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Bankanın parayı müşteri hesabına yatırılması konusunda yaşanan gecikmelerden Gokmenkotan.com'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Eğer ‘Kapıda Nakit Ödeme’ yapıldıysa iade bedelinin iletilebilmesi için IBAN numarasının mutlaka iletilmesi gerekir.

Ürün değişimi yapabilir miyim?

Ürün değişimi için ürünü anlaşmalı kargomuz olan MNG kargo ile fatura adresimize gönderebilirsiniz. İade prosedürlerimize dayanarak satın aldığınız ürünü/ürünleri ücretsiz şekilde iade edebilir, dilediğiniz ürünlerle yeni sipariş oluşturabilirsiniz.

İptal süreci

Ürünün iptal ya da iadesi gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. Ancak ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur.Ve ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır.

İade ve değişimde kargo süreci nasıl ilerler?

İade ve değişim işlemlerinde anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo ile faturadaki firma adresimize ücretsiz olarak gönderim yapılır. Sadece ilk kez yapılan değişim ve iadenin kargo masrafları firmamıza aittir. Ürün iade ve değişimi MNG Kargo dışında başka bir kargo firmasından yaptığınızda ödeme firmamız tarafından karşılanmaz.

İade sonrası geri ödeme nasıl ilerler?

Gokmenotan.com üzerinden iade işlemi kabul edildiğinde para iadesi gerçekleşir ve e-mail ile bilgilendirme yapılır. İadenin hesaba yansıma süresi banka tarafından belirlendiğinden süre değişiklik gösterebilir. Bu noktada firmamızın herhangi bir müdahalesi bulunmaz.Sipariş iptal süreci nasıl ilerler?

Sipariş verdiğiniz ürünü, kargoya teslim edilmeden önce 0(533) 054 59 36 numaralı telefonu arayarak iptal edebilirsiniz. Kargoya teslim edilen ürünlerde iade işlemi uygulanır.

Kampanyalı ürünlerin iadesi ve iptali nasıl olur? 

Ürünün iptal ya da iadesi gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz. Ancak ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ve ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır. 

Teslimat ve Kargo İşlemleri

Teslimat süresi nedir?

Gokmenkotan.com üzerinden verilen siparişi emrini takip eden 3-5 iş günü içinde siparişleriniz MNG kargoya teslim edilir. Özel kampanya dönemlerinde bu süre değişiklik gösterebilir.


Sipariş sonrası kargo durumu nasıl takip edilir?

Siparişiniz kargo ile yola çıktığında ve teslimat şubesine ulaştığında SMS ile bilgilendirilirsiniz. 


Kargo ücreti nedir?

MNG Kargo ile Türkiye’nin tüm şehirleri için kargo bedeli 12.99 TL' dir.